Güney Ege Kalkınma Ajansı olarak ilk defa 2019 yılında katılım sağlanan fuara, bu yıl da Denizli – Muğla ve Aydın’dan yaklaşık 14 kurum katıldı.
        Spor turizmi temasının ağırlıklı olduğu fuarın Güney Ege Kalkınma Ajansı standında; Çameli Belediyesi, Köyceğiz Belediyesi, Egemand Hospital, Özel Nobel Tıp Merkezi, Denizli Valiliği İl Kültür Turizm Müdürlüğü, İnfinity Tandem Turizm, Pamukkale Hastanesi, Tekden Hastaneleri, Reo Action Turizm, Umut Spa, Naturnet, Dantel Rezidans, İzan Hospital yer aldı.
Antalya'da bu yıl üçüncüsü düzenlenen, Cumhurbaşkanlığı himayesindeki Hestourex 2019 Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı'na 165 ülkeden 6 binin üzerinde alım heyeti bekleniyor. Fuarda 50 bin ikili iş görüşmesi ile 30 milyar TL'lik ticaret hacmi hedefleniyor. Fuara Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yanı sıra Azerbaycan, Estonya, Litvanya ve Rusya Atletizm Federasyon, Mısır ve Malezya Uluslararası Bisiklet Birliği, Yunanistan, Rusya ve Almanya Voleybol Federasyonu, Özbekistan ve Tunus Golf Federasyonu, İran Futbol Federasyonu, Bosna Hersek ve Kıbrıs Tenis Federasyonunun stantları yer aldı.
Kaymakamımız İsmail ALSANCAK ve Çameli Belediye Başkanı Cengiz ARSLAN da fuar alanını gezdi. Çameli'nin alternatif turizmi, doğası, bisiklet ve Doğa Sporları yönünden farkındalık yarattığı ve ilgi odağı olduğu gözlemlendi.
 
,