29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI İLÇEMİZDE ÇOŞKU İLE KUTLANDI
        İlçemizde Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. Yıl dönümü coşku ile kutlandı.
İlk olarak İlçe Kaymakamımız Onur ÖZAYDIN, kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etti. Sonrasında ilçemiz cumhuriyet meydanında yapılması planlanan tören programı kötü hava koşulları nedeniyle İlçe Kapalı Pazar yerinde gerçekleştirildi.
        Kapalı Pazar yerindeki kutlama etkinliklerine İlçe Kaymakamımız Onur ÖZAYDIN, İlçe Belediye Başkan Vekilimiz Atilla AYDIN, İlçe Jandarma Komutanımız Hamza ÇİL, İlçe Emniyet Amir Vekilimiz İbrahim UŞAKLIOĞLU, İlçe Cumhuriyet Savcımız Taner GÜL, daire amirlerimiz, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarlarımız ve ilçe merkezindeki okullarımız ve vatandaşlar katıldı.
        Kutlama programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Sonrasında İlçe Kaymakamımız Onur ÖZAYDIN tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Kaymakamımızın konuşmasının ardından öğrenciler tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şiirleri okundu.
        Öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından okullarda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için gerçekleştirilen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ödül töreninin ardından Şehit Er Basri ARSLAN Anaokulu öğrencileri tarafından folklor gösterisi sergilendi. Kutlama programı, öğrencilerin geçit töreni ile sona erdi.