2017 TÜRKİYE DAĞ BİSİKLETİ MARATON YARIŞMASI DÜZENLENDİ
        Çameli Kaymakamlığı ve Çameli Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Çameli ilçesinde 26-27 Ağustos Tarihleri arasında Türkiye Dağ Bisikleti Maraton Yarışması gerçekleşti
        Belediye olarak bisiklet sporuna çok önem verdiklerini söyleyen Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan “Yarışmaya Farklı illerden 5 takımla 73 sporcumuz katıldı.
        Çameli’nde 1500 metre yükseklikte etrafı çam ormanlarıyla kaplı ve doğal güzellikleri ile dolu Maraton boyunca Bisikletçilerin güvenliğini Güvenlik Güçleri ve AKUT ekipleri belli noktalarda durarak yarışmanın güvenli ve huzurlu geçmesi için yoğun çaba gösterdiler. Bisikletçilerin su ve sıvı ihtiyaçların giderilmesi için yol güzergâhlarında su takviye noktaları oluşturuldu.
        Çameli Hükümet Konağından başlayan Bıçakcı, Düzencam, Yaylacık Yol ayrımı, Gürsu Buhugediği, Karkın,Taşlıkbaşı, Taşçılar Mezarlığı, Elmalı Mahallesi Bozbucak mevkii ve Elmalı Mahallesi Muhtarlığı önünde Son Buldu.
        Çameli Kaymakamı Onur Özaydın; Dağ Bisikleti Maraton Yarışmasına, bundan sonra daha fazla destek verip geliştireceğiz ve daha iyi yerlere getireceğiz. Gelecek sene uluslararası bir yarışma düzenleyeceğiz bu tür organizasyonlar Çameli’nin turizmine de katkı sağlıyor. Emeği geçen herkese, özellikle de sporculara çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
        Yapılan konuşmaların ardından +30 Erkek, +40 Takım Erkek, +50 Master Erkek, Elite Bayanlar, Elite Erkekler Klasmanında dereceye giren sporculara ödüllerini Çameli Kaymakamı Onur ÖZAYDIN, Çameli Belediye Başkanı Cengiz ARSLAN, Çameli Jandarma Komutanı Hamza ÇİL, Bisiklet Federasyon Genel Sekreteri Mehmet AÇAK, Denizli Ticaret Odası Meclis Başkanı Hüseyin MEMİŞOĞLU verdi
YARIŞMANIN BİRİNCİSİ ABDÜLKADİR KELLECİ
        2 Saat 7 Dakika 26 Saniye ile yarışı tamamlayarak 1. olan ve dereceye girmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Abdülkadir KELLECİ şampiyonada emeği geçen herkese desteklerinden dolayı teşekkür etti.
        Mücadeleyi tamamlayan yarışçılar parkurun doğal güzellikleri ile Türkiye’nin en özel parkurlarından biri olduğunu, dik tırmanış ve inişleriyle heyecan dolu bir yarış imkânı bulduklarını söylediler.