18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİN YIL DÖNÜMÜ İLÇEMİZDE
ÇOŞKU İLE KUTLANDI
        18 Mart Çanakkale zaferinin yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlandı.
 
    Kutlama törenine ilçe Kaymakamımız Onur ÖZAYDIN, Cumhuriyet Savcısı Taner GÜL, İlçe Jandarma Komutanımız Hamza ÇİL, Belediye Başkanımız Cengiz ARSLAN, İlçe Emniyet Müdür Vekili İbrahim UŞAKLIOĞLU, daire amirleri, siyasi partilerin temsilcileri, şehit aileleri, vatandaşlarımız ve öğrenciler katıldı.
        
        Kutlama töreni Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunma programı ile başladı. Kaymakamlık ve belediye çelenklerinin sunumundan sonra tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve akabinde istiklal marşımızın okunmasının ardından Cumhuriyet Meydanındaki program sona erdi.
        
        Çelenk sunma programından sonra Kaymakamımız Onur ÖZAYDIN, Belediye Başkanımız Cengiz ARSLAN ve beraberindekiler şehit ailelerimiz ile birlikte yemekte bir araya geldi. Kaymakamımız yemeğe katılan şehit ailelerimizle tek tek ilgilenerek katılımlarından dolayı kendilerine teşekkürlerini bildirdi ve "büyük bir fedakarlık göstererek vatan için canlarını hiçe sayıp, seve seve feda eden Mehmetçiklerimizin haklarını ödemenin mümkün olmadığını" ifade etti. Yemek programının ardından şehit ailelerimizi ile birlikte hatıra fotoğrafı çekimi ile program sona erdi.